PROJEKAT „UNAPREĐIVANJE PODRŠKE ŽENAMA SA INVALIDITETOM“ - Opšta bolnica Đorđe Joanović Zrenjanin

četvrtak 24 maj 2018
PROJEKAT „UNAPREĐIVANJE PODRŠKE ŽENAMA SA INVALIDITETOM“
Prvi seminar za članove radnih grupa centara za žrtve seksualnog nasilja u okviru projekta „Unapređivanje podrške ženama sa invaliditetom“ održan je 24.05.2018. u Opštoj bolnici „Đorđe Joanović“ Zrenjanin. Ključna tema seminara je prepoznavanje specifičnosti načina na koji se ostvaruju prava, odnosno zadovoljavaju potrebe žena sa Invaloditetom koje su doživele nasilje u porodici, sa naglaskom na seksualno nasilje.
Seksualno nasilje je ozbiljno pitanje javnog zdravlja i ljudskih prava sa posledicama po fizičko, mentalno, seksualno i reproduktivno zdravlje žena. Uz to, seksualno nasilje, seksualnost žena sa invaliditetom i žena uopšte, u ovdašnjoj kulturi graniči se sa tabuom. Zbog toga je projekat „Unapređivanje podrške ženama sa invaliditetom“, koji organizacija ... IZ KRUGA – VOJVODINA iz Novog Sada sprovodi u saradnji sa Agencijom Ujedinjenih nacija za rodnu ravnopravnost i osnaživanje žena – UN Women, i uz finansijsku podršku Evropske komisije, usmeren ka centrima za žrtve seksualnog nasilja. Ovi centri, osnovani pri opštim bolnicama u sedam gradova Vojvodine, rezultat su projekta „Zaustavi – zaštiti – pomozi“ koji sprovodi Pokrajinski sekretarijat za zdravstvo u saradnji sa Centrom za podršku ženama iz Kikinde, uz finansijsku podršku UNTF-a.
Bojan Vukov u četvrtak 24 maj 2018 - 05:00:27